Rusza III edycja projektu „Kultura i sztuka w przedszkolu”

Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju kompetencji kulturalnych dzieci w wieku przedszkolnym z Konina i okolic.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących celów szczegółowych:

• podniesienie poziomu wiedzy na temat kultury wśród dzieci przedszkolnych,
  • zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie różnych dziedzin sztuk przez dzieci
    w wieku przedszkolnym,
  • popularyzacja wiedzy i kulturze i sztuce,
  • spotkania z lokalnymi nieprofesjonalnymi twórcami, organizacja warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach projektu zostaną zorganizowane:

Spotkania z regionalnymi twórcami w przedszkolach– działanie polegać będzie na organizacji w 8 przedszkolach jednego spotkania z regionalnymi twórcami tworzącymi „na co dzień”, np.:

• Eugeniusz Dziardziel – rzeźbiarz,
  • Józef Dzieciątkowski – garncarz,
  • Izabela Smakulska – lokalny twórca,
  • Janusz Wiśniewski – wikliniarz.

Organizacja warsztatów artystycznych w przedszkolach – działaniem tym objęte zostanie 8 przedszkoli, w których przeprowadzone zostaną warsztaty:

• florystycznych np. „Kolorowy wazon”, polegające na wykonywaniu kwiatów różnymi technikami i materiałami,
  • ceramiczno-plastycznych np. „Mój kubeczek lub talerzyk”, polegające na wykonaniu naczyń z ceramiki lub innych mas plastycznych.

Ww. warsztaty dla dzieci to nowatorski pomysł na zajęcia artystyczne dla najmłodszych. Zajęcia będą prowadzone w sposób dostosowany do wieku uczestników. Luźno, z humorem, intrygująco, ale zawsze bardzo ciekawie i interesująco.

Konkurs dla przedszkoli pt. „Tworzyć każdy może”. Pod koniec realizacji projektu zostanie ogłoszony dla przedszkoli biorących udział w projekcie konkurs pt. „Tworzyć każdy może”, w ramach którego wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przeprowadzony będzie konkurs w 3 dziedzinach tj. kartka z aniołkiem, ozdoba na choinkę i stroi na stół. Zostanie opracowany regulamin konkursu oraz powołana zostanie niezależna komisja oceniająca.

Działaniem kończącym projekt będzie wystawa nadesłanych w ramach konkursu prac, ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród i podsumowanie projektu, które odbędzie się w jednym z przedszkoli biorących udział w projekcie.

W celu zgłoszenia przedszkola do projektu prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacyjnym oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 4 maja 2018 r. na email: fundacja.lida@wp.pl

W razie pytań proszę o kontakt:

Katarzyna Rejniak – wiceprezes fundacji,

gsm: +48 692 599 862

Załączniki:

Regulamin rekrutacyjny

formularz zgłoszeniowy

„Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego”