Warsztaty dla rodziców dzieci do 3 lat

Rozpoczyna się drugi etap projektu „Szansa dla rodzica, szansa dla dziecka – warsztaty wspierające rozwój systemu opieki nad dzieckiem do lat 3”.

3 i 10 września zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach:
a) „Świat dziecięcych zabaw” – w jaki sposób można twórczo i przyjemnie bawić się ze dzieckiem oraz w jaki sposób poprzez zabawę wspierać poczucie wartości dziecka i jego kreatywność (możliwy udział wraz z dziećmi),
b) Innowacyjne metody stymulowania rozwoju dziecka / wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (zajęcia z psychologiem).

Tydzień później rozpoczyna się szkolenie dla wolontariusza w żłobku lub w klubie (zgodne z programem zatwierdzonym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zakończone certyfikatem).

Zakres programowy 40-godzinnego szkolenia dla wolontariusza w żłobku lub w klubie dziecięcym, o którym mowa w art. 17 ust. 2 ustawy, prowadzonego w formie warsztatów lub ćwiczeń, obejmuje następujące zagadnienia:
1) udzielanie dziecku pierwszej pomocy;
2) opieka pielęgnacyjna;
3) stymulowanie rozwoju dziecka przez organizowanie zabaw: eksploracyjnych, muzycznych, rytmicznych, plastycznych i technicznych.

Warsztaty „Świat dziecięcych zabaw” i „Innowacyjne metody stymulowania rozwoju dziecka” odbędą się 3 i 10 września 2016 r. w Przedszkolu Nr 1 „Kosmatek” w Koninie, ul. M. Kopernika 14, 62-500 Konin w godzinach 10:00 – 15:00.

„Szkolenie dla wolontariusza w żłobku lub w klubie” rozpocznie się 17 września (siedziba Fundacji „Wiosna w sercu”, ul. Akacjowa 5, Konin ). Liczba osób ograniczona.

Rekrutacja na warsztaty pod nr telefonu: 692-599-862 lub email: fundacja.lida@wp.pl

logo_mrpips_Patronat-honorowy

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach otwartego konkursu ofert
– Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2016 r.